Будинок із зрубу: наскільки це екологічно

А ви думали, як може змінитися планета в майбутньому?

Звичайна повінь, неймовірна спека, відсутність повітря, лисі гори - це лише частина того, що може чекати нашу країну, якщо зараз нічого не робити.

Якщо підняти квадрокоптер над Карпатами, то можна побачити величезну лисину в лісах, ніби гори дуже постаріли.

А все через людей: неадекватне споживання паперу, мода на дерев'яні будиночки, опалення деревом та інше. А крім того, ті, хто зрізав, ймовірно, не посадять нові молоді дерева.

Задумайтесь лишень, третина всіх дерев - для будівництва.

І так, зрозуміло, що ліс - відновлений ресурс. Але швидкість вирубки набагато вища, ніж його відновлення. Ще недавно 14 % тропічні ліси покривали 14 % планети, а зараз лише 7 %. Ділянки, на яких вирубали весь ліс, тепер як пустеля. Тому що вода легко змиває верхній шар землі, а молодняк просто не може пустити коріння.

Що робити? Хто має все виправити? Все просто. Треба починати з себе.

Наприклад, обираючи матеріал для будівництва будинку, варто спочатку подумати, чи шкідливе виробництво цього матеріалу для планети. Так, будинок з дерева може бути доступнішим, ніж з інших матеріалів. Але чи варто воно того.

Скільки шкоди може нанести такий будинок планеті?

Для будівництва одного будинку з брусу потрібно близько 40 кубометрів деревини. Це близько 50 дерев 25 метрів заввишки. Вік такого дерева-30 років.

І це не враховуючи дерева, яке використовується для меблів. Тому, якщо каркасні будинки і екологічні, і доступні, і виглядають красиво, шкода, яку вони завдають планеті, просто не співвідноситься з їхніми перевагам.

В середньому за рік винищують 200 000 квадратних метрів лісу. Це як площа Уругваю!

Особливо, коли є альтернативні матеріали, які не приносять таких проблем, а за екологічністю можуть запросто конкурувати з деревиною. Наприклад, цегла або її сучасна модифікація - керамоблок. Ці матеріали виготовлені з глини. І, мабуть, ніхто не буде сперечатися, що глина абсолютно екологічна. Крім того, 50 % всієї кори землі це глина. Це оновлений ресурс. І тому чудова альтернатива деревині. Будинок з керамоблока теплий, надійний і довговічний.

Тому коли починаєте будувати будинок, обов'язково поставте себе на місце планети і подумайте, чи варте воно того. І пам'ятайте, що всі хороші речі обов'язково повернуться в подвійному розмірі.

Будуйте з розумом!Фото: yousef salhamoud на unsplash


Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2009 - 2021. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в FAMILY BUSINESS CREATIVE BUREAU