Консультація з будівницва будинку з керамоблоку

5 причин обрати керамоблок для будівництва приватного будинку!

Як на долоні
Коли думаєш про зведення приватного будинку, завжди стикаєшся з вибором матеріалу для будівництва. Старовіри-прораби завжди кричать будувати з цегли. Сусіди, які всією родиною будували будинок, радять газоблок. Молоді та сучасні б'ють нібито на швидкість будівництва та енергоефективність при зведенні каркасних будинків.

Який же матеріал ми вважаємо найбільш придатним для будівництва дому?

Для нас однозначною відповіддю є керамоблок, керамічний блок або як його ще називають "тепла кераміка".

Розберімося, чому будівництво з керамоблоку найкращий варіант на сучасному ринку будівництва.

1. Термін експлуатації будинку з керамоблоку

Звісно, в нашій країні, коли йдеться про будівництво власного дому, дуже важливий термін його експлуатації. Особливо, коли тобі 30 років, і за ідеальних умов (приміром, одразу вгадав з локацією, з площею та всіма зручностями) в цьому дому тобі потрібно зустріти старість, і потрібно прожити в ньому до 90 років. А це вже, на хвилиночку, цілих 60 років потрібно, щоб будинок простояв і не вимагав серйозно втручання. Адже після будівництва дому необхідно ставити інші цілі та пріоритети, а не задумуватися, що через 20-30 років, коли потрібно думати про внуків, нам доведеться планувати нове будівництво дому.

Що дозволяє будинку з керамічного блоку простояти дуже довго? Глина! Глина, з якої ще наші прадіди зводили будинки. Тільки зараз це добре підготована, відформована, якісно обпечена глина, що дозволяє матеріалу перетворитися в кераміку з рівною геометрією. Згадаймо про розкопки та знахідки глиняного посуду, якому по 1000 років (!). Кераміка не боїться вологи. А це дозволяє їй не розкришитися навіть у відсирілому домі, як часто ми можемо спостерігати в старих цегляних будівлях.

Відповідно, ще раз можна сказати, що старовіри-прораби частково мають рацію в тому, що будувати потрібно саме з червоної цегли. Тільки ми додамо, що сьогодні краще будувати з сучасної покращеної червоної цегли - а саме, ми виступаємо за будівництво з керамоблоку!

2. Збереження тепла в будинку з керамоблоку

Після терміну експлуатації, одразу ж на другому місці стоїть питання енергоефективності матеріалу. Як я писав вище, друга назва у керамічного блоку - це "тепла кераміка". Під час формування блоку, в ньому утворюються повітряні камери, які й дозволяють стіни не промерзнути. Також в саму глину додають целюлозу, яка під час обпечення вигорає та утворює дрібні пори, а вони, своєю чергою, також добре протистоять промерзанню.

Ми рекомендуємо обов'язково робити зовнішню стіну двошаровою, тобто, утеплювати мінватою або пінополістиролом (що, до речі, на відміну від будинку з газоблоку, можна робити). Ідеальний варіант для будинків до 3 поверхів, ми рекомендуємо використовувати блок 250 мм або 300 мм (залежить від проекту та розраховується індивідуально конструктором) і плюс утеплення 150 мм вати. Тут краще не слухати старовірів-прорабів, що стіна повинна бути товщою завдяки блоку, а утеплювача вистачить і 5-ки, тому що "ми так сто разів робили".

Ми не одноразово робили розрахунки та консультувалися з німецькими спеціалістами й можемо впевнено сказати, що такий "пиріг" стіни є найбільш енергоефективним!

3. Екологічність будинку з керамоблоку

Екологічний дім - це запорука успішного та комфортного проживання. Коли ми виїжджаємо за місто на свіже повітря, потрібно забезпечити себе максимально екологічними матеріалами. Дуже важливо в такому разі, з чого у нас стіни будинку. Чи є в них якісь не екологічні домішки, типу алюмінієвого порошку, як в газоблоці, або формальдегід, як в ОСБ в каркасних будинках. Керамічний блок складається на 100% з глини. Чи варто казати, що глина повністю екологічна та доводити це прикладами? Апріорі, це найекологічніший матеріал для будівництва. Крапка.

4. Капіталізація інвестицій

Будь-яке вкладення грошей кудись - це інвестиція. Вам цікаво, скільки буде коштувати ваш будинок, ваші інвестиції, через 10 років? І якщо раптом ваше життя зміниться, ваші діти виростуть та поїдуть в іншу країну, або просто з'їдуть від вас, або ви захочете переїхати в спокійніше тихе місце, чи буде ваш будинок ліквідним товаром, чи користуватиметься він попитом серед інших будинків?

Звісно, будь-яка розсудлива людина, яка вміє заробляти гроші, скаже, що її будинок повинен коштувати дорожче, ніж він за нього заплатив, коли будував. Досить з нас того, що виїжджаючи з автосалону наші машини дешевшають одразу на 20%. З моїм будинком такого не повинно відбутися.

У потенційного покупця найпріоритетніші пункти під час вибору будинку - це локація, планування і з чого будинок. І якщо з першими двома пунктами ви змогли вгадати, то третій може відлякати покупця і змусити необґрунтовано торгуватися за будинок. У нас в країні, та й в країнах Європи, керамоблок вважається преміальним матеріалом, і в людей питань до нього ніколи не виникає. Це якось на підсвідомості, що керамоблок дорівнює преміальність! Ну як Мерседес серед будівельних матеріалів.

І до чого я, зводячи будинок з керамоблоку, питання матеріалу ви закриваєте автоматично, і якщо раптом через 10 років буде необхідність продати будинок, то за інших рівних умов (локація, планування, дизайн) ваш будинок на вашій вулиці продасться швидше та дорожче за всі, якщо інші будинки будуть з інших будівельних матеріалів.

5. Ціна будинку з керамоблоку

Олександр Рябчун, співзасновник компанії
Іноді саме ціна грає вирішальну роль при виборі матеріалу. І якщо зараз запитати будь-якого прораба або менеджера з продажів будівельних матеріалів, то вони в один голос скажуть, що керамоблок - дорого.

Та чи насправді керамоблок такий дорогий, як про нього кажуть? Чи це стереотипи старовірів? Чи може це заготовані скрипти для продажу іншого дешевшого будівельного матеріалу?

Порівнювати будемо з газоблоком - "найпопулярнішим матеріалом в країнах СНД".
Вартість газоблоку коливається в межах 1300-1600 грн./куб, керамоблоку – 1400-1600 грн./куб. Різниця в ціні матеріалів близько 100 грн. за 1 метр кубічний.

В абсолютних цифрах - для двоповерхового будинку площею близько 200 м2 необхідно близько 60 м3 будівельного матеріалу для несущих стін. Разом 100грн./м3*60м3 = 6 000 грн. Сьогодні це 215 дол. За вартості будинку близько 100 000 дол, це всього лиш 0,2% від загальної суми. Всі інші роботи та вартості на них ідентичні.

Ну хіба 4 пункти вище не вартують підвищення бюджету будівництва всього на 1,5%?

Ну, а як же нові технології? - запитаєте ви. Навіть в найбільш технологічній машині світу Tesla кузов так само металічний, а колеса гумові. З іншою начинкою можна гратися.

Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2009 - 2021. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в FAMILY BUSINESS CREATIVE BUREAU