8 порад, як вибрати земельну ділянку

1. Визначаємося з бюджетом на весь будинок, виокремлюємо вартість будинку і комунікацій, і отримуємо орієнтовну вартість майбутньої ділянки.

2. Важливо вирішити: це будинок для постійного проживання (обмеження діють у відстані та обжитості вулиці) або як дача, вихідного дня або літнього сезону, (пріоритет - озеро, ліс, відстань не така важлива)

3. Потрібно визначитися з напрямком від Києва, де Ви б хотіли жити. Наприклад, Ви все життя прожили на Академмістечку - логічно, Вам ближче житомирська траса. Або ви жили на ПОХ - і логічно, вам дивитися в бік Осокорківських дач або Бориспільської траси.

4. Сідаємо в машину, беремо карту і їдемо на цю трасу дивитися, які села є. Заїжджаємо в кожне і дивимося, що може сподобатися. Ви катаєтеся і дивитеся навколо, що і де продається, телефонуєте за оголошеннями і спілкуєтеся з ріелторами.

Ставите багато запитань і з відповідей розумієте, - це "залітні" ріелтори або ріелтори, які спеціалізуються на цих селах.

5. Вам в душу западе певне село - є магазини, ресторани, рівні прямі дороги, все близько і все зручно - Ви визначилися. Відкриваєте карту і вивчаєте село.

На прикладі Білогородки: там є райони по 1000дол / сотка, але вони знаходяться на іншій стороні села, і поки доїдеш до нього, простіше по трасі пролетіти на 5 км далі, і Ви вже вдома, а є жирні місця з ціною 3-5 тис / сотку.

Потрібно вивчити ОЛХ і максимально спілкуватися з різними ріелторами і, по приїзду на різні ділянки, розмовляти з сусідами.

6. Починаємо кататися по ділянках. Дивимося тільки "під будівництво" або "садові".! Ніяких ОСГ!

Не вірте, що тут скоро буде асфальт і проведуть світло, коли це все буде - телефонуйте.

Шукайте, щоб була асфальтована дорога і наявність світла, щоб були на вулиці сусіди і не потрібно було довго петляти по селу.

7. Отже, ось вона - ідеальна ділянка:

✅Хороша дорога
✅Світло
✅Прозора схема підключення і хороші забудовані сусіди.

Знайомимося з власником.

І обов'язково робимо геодезію (це винос ділянки в натуру) - щоб ділянка була саме тут (були випадки, коли ділянки фактично перебували на сусідній вулиці і навіть господарі цього не знали) і дивимося, чи ніхто не виліз своїм сусідським парканом на вашу майбутню ділянку.

І робимо геологію (вивчення ґрунтів) - були випадки, коли між двома будинками на хороших грунтах, виявлялося, що на ділянці тече підземна річка. Від такого краще відмовитися. Витрати за ці роботи повинен нести продавець.

8. Все виявилося добре, і Ви можете їхати до нотаріуса. Завжди покупець обирає свого нотаріуса!

Хороший правильний нотаріус перевірить все з юридичного боку на самій угоді, це займає 10 хвилин. Всі інші перевірки від порадників - зайва трата часу.

Ну ось ви і власник своєї ділянки. І можна шукати компанію для будівництва будинку!


Олександр Рябчун, співзасновник компанії

Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2009 - 2021. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в FAMILY BUSINESS CREATIVE BUREAU