7 порад, як працювати з будівельною компанією
+ чек-лист

Після того, як Ви визначились з чого будувати майбутній будинок та обрали хорошу будівельну компанію, приходить черга роботи з цією самою компанією.

І наш текст сьогодні – це такий собі чек-лист по роботі з будівельними компаніями, щоб все було під контролем. Можете і нас, якщо хочете, по ньому перевіряти)

Перш, ніж ми перейдемо до конкретних пунктів роботи, трохи вступної, важливої інформації. Як має вибудовуватися співробітництво: попередньо Ви з компанією підписуєте договір підряду, перед кожним етапом робіт підписується кошторис, після виконання цих робіт підписується акт приймання обсягів (необов'язковий) і акт виконання робіт.

Кошторис - це попередній прорахунок вартості робіт і матеріалів. Навіщо вона потрібна: так Ви будете мати приблизне уявлення про кінцеву ціну. Але треба розуміти, що може статися всяке, і кошторис може збільшитися. Рідко, іноді і у нас таке буває, може навіть зменшитися.

А ось акти виконаних робіт - це вже фактичний прорахунок матеріалів і робіт. І якщо вартість матеріалів може змінюватися, то роботи повинні бути пораховані за тими цінами, які Ви узгодили попередньо.

Буває ще така штука, як акт прихованих робіт. Це ті роботи, які не видно. Наприклад, заливка бетону. Коли Ви не знаєте чи є там арматура, яка глибина і т.д.

Ну а тепер поїхали з пунктами.

1. Договір

Перше, що треба зробити перед початком будівництва будинку під ключ, - підписати договір з компанією. Звичайно, ми можемо Вам сказати, що це Вас убезпечить, і в разі чого можна буде компанію покарати і бла, бла, бла. Але ми всі розуміємо, в наших реаліях, що якщо це приватне будівництво, то більшість розрахунків відбувається, як прийнято говорити, по другій формі оплати, тому що це вигідно, в першу чергу, для Замовника. Але договір все одно потрібен, як звід правил ваших взаємин.

У ньому обов'язково повинні бути прописані терміни, етапи, відповідальність в разі порушень, прийом матеріалів тільки за чеками і аванс.

Чеки на матеріали повинні бути нормальними, фіскальними. Але якщо треба заощадити, то допустимо, щоб вони були написані від руки за погодженням із Замовником. Часто саме на будбазах видають такі.

Що стосується авансу, він може становити 30-50% від робіт. Можна домовитися, щоб на перший етап давати 30%, в середині ще 20%, і решта по закінченню робіт.

2. Кошторис

Перед кожним етапом будівництва будинку підписується кошторис. Вона повинна бути відкритою. У ній повинно бути дві основні колонки: матеріали та роботи. Також повинні бути графи з адміністративними витратами компанії, її прибутком і непередбаченими витратами. Чим детальніше розписані всі витрати - тим краще.

І Ви не повинні лякатися цих додаткових граф. Адже якщо вони не вказані окремо, то обов'язково враховані у вартості робіт або накрутках на матеріалах.

Прибуток компанії може бути близько 15% від робіт. За вартістю це буде практично стільки ж, а частіше менше, ніж прораб заховає в кошторисі. А компанія несе відповідальність за Ваш майбутній будинок.

3. Ціни на матеріали

Кожна будівельна компанія має великі знижки на матеріали, в середньому близько 20-25%. І треба домовлятися з компанією, щоб вона давала свої матеріали по вхідній ціні. Але крім ціни безпосередньо матеріалу, є ще й організаційні моменти, за які теж треба платити: прорахунок матеріалу, закупівля, організація його доставки і багато іншого. Це не просто покупка хліба в магазині: вибрав, узяв, оплатив і їж. Компанія відповідає за те, щоб все приїхало вчасно, потрібної якості і в повному обсязі.

Ми в 450 ceramo-house беремо за це певний відсоток і обов'язково вказуємо це в кошторисі. І цей відсоток є у всіх, просто не всі мають сміливість його написати. Просто треба розуміти, що такий відсоток знижки, як отримує будівельна компанія, будь-яка людина отримати не зможе. Це напрацьовується роками. А якщо все ж Ви можете купити матеріали дешевше або отримати якісь з них безкоштовно, це можна обговорити з будівельною компанією. І тоді за організацію поставки цього матеріалу Вам не доведеться платити.

4. Роботи

Роботи перевірити досить складно, якщо в оточенні Замовника немає будівельників або прорабів. Але можна перевірити середню вартість робіт на різних сайтах в мережі. Гарна компанія поставить середній цінник на свої роботи. Занадто низька ціна - це сигнал того, що компанія не дуже якісно все зробить.

Ще обов'язково перевіряйте, за які саме роботи компанія просить гроші і чи беруть взагалі за такі роботи гроші. Умовно, можна прописати в кошторисі "монтаж розетки", а можна окремо розписати "взяти розетку, доставити її до місця, встановити, взяти викрутку, закрутити". Таким чином можна з одного виду робіт зробити двадцять, і ціна підвищиться з 10 грн. до 110 грн. Це одна з досить частих прийомів будівельних компаній.

5. Тех.нагляд

Не соромтеся на перших етапах робіт залучати тех.нагляд. Так, він може коштувати грошей. За один виїзд це може бути 2-3 тисячі гривень. Але на загальному тлі вартості будівництва приватного будинку під ключ - це невеликі гроші.

Вибираєте фахівця на спеціалізованому сайті тех.нагляду, який Вам підходить, і замовляєте його послуги на етапі заливки фундаменту. Він перевірить всі на відповідність кресленням, поспілкується з будівельниками і зробить свій висновок про те, чи добре працює компанія.

І скажемо відразу, нормальні компанії ніколи не проти залучення тех.нагляду. А ось якщо фахівці починають "морозитися" і обурюватися, то варто задуматися, чи все вони правильно роблять.
Олександр Рябчун, Тетяна Попова

6. Акт виконаних робіт

Цей акт закриває роботи із зазначенням фактичних обсягів і цін на матеріали, але з тими цінами на роботи, про які ви домовилися.

У договорі обов'язково прописуйте, що похибка повинна становити не більше 5%. Якщо більше (буває таке), то будівельники повинні на етапі робіт зупинитися і сказати про це Вам. А Ви вже вирішуєте: продовжувати їм працювати чи ні. Можете і тут покликати тех.нагляд, щоб він пояснив, чому змінилася ціна і чи виправдано це.

Буває і таке, що компанія, навпаки, за фактом налічує Вам суму нижче, ніж була вказана в кошторисі. Це означає, що Ви потрапили в невеликий відсоток неймовірних щасливчиків і знайшли кристально чесну, і мегапрофесійну компанію. Таких компаній на будівельному ринку дуже мало. Тримайтеся за неї! (Ми спеціально заховали цей пункт тут, щоб колеги-будівельники не прочитали, і не почали робити на цьому репутацію)))

7. Супровід

За Вами повинен бути закріплений менеджер або керівник Вашого проекту, який в будь-який робочий час може взяти слухавку і пояснити Вам все по вашому об'єкту, зустрітися з Вами. І у нас тут особисте прохання: домовляйтеся про зустріч за день до. У менеджера можуть бути зустрічі на інших об'єктах, йому потрібен час, щоб спланувати поїздку і підготуватися.

Мінімум 1-2 зустрічі повинні проходити на об'єкті впродовж тижня. І якщо Ви захочете поставити камери на об'єкті - це не повинно бентежити хорошу компанію.

І на завершення пропонуємо Вам завантажити чек-лист і перевіряти обрану компанію, щоб Ваш будинок був ідеальним, а процес будівництва приносив тільки приємне хвилююче очікування)

Чек-лист по роботі з будівельними компаніями (завантажити).#nbsp

Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2009 - 2021. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в FAMILY BUSINESS CREATIVE BUREAU