UA
RU

5 порад, які допоможуть при виборі будівельної компанії для будівництва приватного будинку

На ринку сьогодні існує безліч найрізноманітніших будівельних компаній. І кожна запевняє, що саме вона найкраща, найякісніша, найвідповідальніша і т.п. Людині без досвіду в будівельній справі буває деколи складно визначитися, кому довірити будівництво власного будинку. 

Ми зібрали 5 головних моментів, на які обов'язково треба звертати увагу, щоб вибрати дійсно хорошу компанію, яка збудує відмінний, якісний будинок без "косяків". 

1. Ціна

Дуже важливо, якщо Ви хочете отримати будинок, який простоїть багато років, не гнатися за ціною. Якщо спочатку будівельна компанія пропонує низькі ціни та акцентує саме на цьому увагу, значить, ця компанія або себе не поважає, або не має досвіду. Хороші, якісні будівельні бригади працюють за ціною вище середньої по ринку. Ті, хто пропонує свої послуги за ціною нижче середньої, - це люди, яких виганяють з об'єктів. І вони, щоб хоч якось отримати замовлення і взяти оплату, готові знижуватися в ціні. Таким чином, вони лише заманюють вас і забирають передоплату. І потім, в кращому випадку, вони на середині робіт скажуть, що їм не вистачило грошей на щось, і вам треба доплачувати. А в гіршому - разом з передоплатою підуть шукати нового Замовника, навіть не почавши будівництво вашого будинку. 

2. Портфоліо

Хороша будівельна компанія обов'язково повинна мати портфоліо, яке Ви можете подивитися. Але тут теж важливо бути пильними. Недобросовісні компанії можуть просто вкрасти красиві картинки в інших і видавати їх за свої роботи. У нашій практиці теж траплялося, що наші фото крали. І було смішно спостерігати за реакцією менеджера, коли ми просили показати саме цей проект. 

Вирахувати це можна - потрібно поставити їм питання: де знаходяться об'єкти, що саме вони там робили, кому будували, що незвичайного було на об'єкті. І якщо вони почнуть вигадувати відповіді, для досвідченої людини це видно. 

Ще один з важливих варіантів перевірки компанії - запитати, чи ведуть вони якісь роботи прямо зараз і чи можна їх подивитися. У хорошій компанії не виникне питань з тим, щоб привезти Вас на активний об'єкт в процесі будівництва і показати якість виконання робіт. 

3. Договір

З компанією, якій Ви збираєтеся довірити будівництво будинку, треба обов'язково підписувати договір. І в ньому чітко повинні бути прописані всі умови співпраці, особливо пункти, які стосуються відповідальності за невиконання або неякісне виконання робіт. Також перед кожним новим етапом робіт має прописуватися кошторис з переліком всіх робіт і сумою. А ще в ній повинно обумовлюватись, на скільки ця сума може змінюватися, і що робити, якщо кошторис зріс більше, чиїм коштом це буде виправлятися. 

4. Локація офісу

Дуже важливе розташування офісу компанії. Це не повинен бути супер дорогий бізнес-центр. Тому що ціна послуг такої компанії буде теж супер дорогою. Але водночас це не повинен бути страшний, напівпокинутий орендований підвал десь на околиці міста. Якщо Ви дасте компанії, яка розташовується в ньому, передоплату, вона запросто може через місяць-два закритися. А Ви ніколи не знайдете слідів її співробітників або власників. 

Оптимально, коли офіс компанії знаходиться в середніх за вартістю бізнес-центрах, офісних центрах, де є адміністрації. Як правило, в цих випадках вони підписують договори про оренду. Тобто в разі чого, ви завжди зможете знайти конкретних людей, які винаймали ці офіси. 

Офіс будівельної компанії не завжди повинен виглядати супер презентабельно, він може бути частково робочим: в ньому можуть бути інструменти або частково матеріали. Адже виконроби періодично туди приходять і можуть щось приносити-забирати. А якщо ви потрапили в красивий відділ продажів з блискучою підлогою і дорогими меблями, будьте впевнені - це просто спосіб підвищити вартість робіт. Але не факт, що якість цих робіт відповідає красі відділу продажів. 

5. Соцмережі

Хороша будівельна компанія завжди відкрита. Її власники, керівники та співробітники повинні бути присутніми в соцмережах і активно вести свої сторінки. Так вони гарантують якість своїх робіт і беруть на себе повну відповідальність. Ні для кого не секрет, що в нашій країні дуже складно юридично добитися правди. А ось особистий бренд і особиста відповідальність грають набагато більшу роль. Адже якщо їм «прилетить» від вас негативний відгук, це позначиться на їх ділової репутації, серед їх оточення і друзів. А соцмережі - це сьогодні потужний інструмент впливу на кого-завгодно. Тому наявність акаунта в соц. мережі - musthave.

Якщо всі зірки зійшлися, і Ви, не дивлячись на високосний рік і парад планет, змогли серед тисяч компаній знайти одну з тих кількох будівельних компаній, яка відповідає всім пунктам вище, - Ви неймовірний щасливчик і можете сміливо довірити їй будівництво свого будинку.
Олександр Рябчун, Тетяна Попова

Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2019. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в