Прораб VS будівельна компанія: 5 причин обрати компанію

Думаючи про будівництво будинку, ми опиняємося перед вибором, до кого звернутися: приватному виконробу або будівельної компанії. Вибрати компанію, яка підійде до питання комплексно, все організує? Але ж платити за роботу доведеться в рази більше! Або віддати перевагу прорабу, який візьме менше грошей, а роботу зробить ту ж? Або не ту ж? 

Часто ми знаходимо прорабів за рекомендацією знайомих. Наприклад, друзі зовсім недавно закінчили будівництво і порадили хорошу команду будівельників з мега-відповідальним прорабом на чолі. Але часто буває, що прораб зробив на перший погляд якісну роботу, і в перші два роки з будинком все в порядку. Клієнти задоволені, рекомендують його. А вже потім виявляється безліч питань і косяків, які просто не закінчуються. 

З будівельною компанією менша ймовірність потрапити в руки халтурників, адже вони дорожать своєю репутацією. І якщо вони зроблять щось не так в ході будівництва, то клієнти обов'язково про це напишуть навіть після закінчення тривалого часу. Тому що є гарантія на роботи! 

Зазвичай Замовники, які будують будинок, це зайняті люди, які не хочуть розбиратися в будівництві і, до того ж, не мають часу на це. І ось що краще: рекомендований прораб від сусідів / друзів, професіоналів у своїй (не будівельні) справі, або ж будівельна компанія, яка вже давно займається своєю справою, і підтверджує свої знання на ринку?

Отже, 5 причин вибрати будівельну компанію: 

1. Так треба!

Розповім притчу. Якось дружина посмажила своєму чоловікові рибу і відрізала хвости. Чоловік запитав її: "Дружина, а чому ти хвости відрізаєш?". А вона йому: "Я не знаю, так треба". "Ну як, так треба, - сказав чоловік, - я люблю хвости". А дружина йому сказала, що у неї мама так завжди робила. Вони поїхали до мами, випитували у неї, чому так треба. А мама їм: "Не знаю, так треба, все життя так робили". Через годину, не з'ясувавши справжню причину, вони поїхали до бабусі. І запитали те ж саме. А бабуся каже: "Під час війни у нас була маленька сковорідка, і риба цілком не поміщалася. Доводилося хвости відрізати ". 

Приблизно так само прораби відповідають на всі запитання щодо будівельних процесів: "Так треба!" 

Фундамент глибше і ширше, тому що так треба. Як 30 років тому будували з глибиною промерзання більше метра, так і зараз будують. Блок товстіший, а утеплювача менше, тому що так треба, тому що ми так робили. 

Тим часом ціна на будівництво будинку зростає. А хтось, хто знає сучасні європейські нормативи, вже заощадив. Тому що ваш прораб не звик так робити. Він не буде аналізувати ситуацію і думати, як же вигідніше для Вас побудувати будинок, а зробить "так, як треба". 

У будівельній компанії є конструктори, архітектори, люди з вищою освітою, персонал проходить навчання, майстер-класи від постачальників матеріалів, читають велику кількість сучасної будівельної літератури, вивчають європейські норми енергоефективності та багато іншого. 

І роботи виконують не тому, що так треба. А тому, що так правильно, і цьому є підтвердження. 

2. Їх не переробити

Прораби - це така каста людей, яку важко з кимось порівняти. Я бачив небагато дійсно грамотних, освічених прорабів, які швидко йшли на підвищення і ставали керівниками проектів або власниками компаній. 

Складається враження, що у прораба на генетичному рівні закладено обдурити Замовника. Зазвичай через незнання Замовника, прораб дуже вміло ним маніпулює, «втирається» в довіру, підтримує побутові розмови та інше. Більш досвідчені прораби в якихось ситуаціях, пов'язаних з браком робіт, користуються надманіпулятивною фразою «Ну ви ж самі хотіли заощадити». 

А пояснити причини і наслідки таких рішень для Замовника або наполягти на невиконанні таких роботи - Ні! А чому? Правильно! - Тому що так треба!) 

У будівельній компанії працюють освічені люди з репутацією. Вони вміють говорити мовою Замовника, можуть пояснити всі етапи і детально розповісти цікаву інформацію. Вони можуть показати підтвердження своєї позиції, виходячи з сучасних норм будівництва. Вони молодші, ведуть свої соцмережі, вивчають сучасні технології та постійно навчаються. Ці люди дорожать своєю репутацією! 

3. Прощавай, SIM-ка - здрастуй, нове життя!

Дуже часто прораб зробить свою роботу, отримає гроші, і якщо через рік щось піде не так, потрібно буде подзвонити йому, а додзвониться до нього вже ніколи не вийде. Навіть якщо це рекомендований прораб, він може запросто кинути Вас в "чорний список", і його годі й шукати. 

Поширена практика серед таких прорабів - мати дві картки. Одну для спілкування з близькими і друзями. А другу - щоб викидати в разі чого і заводити нову. 

Всі контакти з ним різко обриваються, а Ви залишаєтеся наодинці зі своїми питаннями. 

У будівельних же компаній є офіс, відкриті контакти, соцмережі. Хороші будівельні компанії працюють за принципом прозорості, тому клієнти завжди можуть отримати потрібну інформацію або через пару років знайти їх на тому ж місці. Та й кинути офіс, і телефон, який є вже у багатьох потенційних клієнтів, не так-то просто для компанії. Можна легко дізнатися їх форму власності, всі дані про компанію можна перевірити. 

Але обираючи будівельну компанію теж треба бути уважним. Краще звертатися до тих, хто максимально відкритий і запрошує у свої соцмережі з безліччю друзів і напрацьованою репутацією. Як вибрати правильну будівельну компанію це наступна наша стаття. 

4. Ой, помилився

Не секрет, що будівельні компанії ведуть роботи через керівників проектів і частково своїх прорабів. Іноді все-таки доводиться працювати із залученими прорабами. Але компанії обов'язково їх перевіряють. Наприклад, ми вже точно знаємо, навіть не дивлячись, що новий прораб десь помилився нулем або написав зайвий обсяг. І він обов'язково скаже: "Так, так, так, я помилився. Вибачте. Це механічно. Я брав кошторис з іншого кошторису і випадково вписав цю цифру ". 

А Замовник, який на цьому не розуміється, може дивитися в їх чесні, добрі, величезні очі і вірити всьому, віддаючи йому "мінімальну" суму, зазначену в кошторисі. А чому «мінімальну», та тому що «Тут аби з людьми розрахуватися, тут моїх грошей майже немає».

Навіть по закінченню багатьох років роботи зі своїми перевіреними прорабами іноді виникають нулі і «механічні помилки». Для цього й існує подвійний контроль кошторисів і якісна перевірка обсягів. 

Ще є оцінювальний фактор прорабом Замовника, коли розцінка на роботи залежить від автомобіля, престижності місця та умовно вартості і годин на руці. 

Прийоми «Завищити кошторис, щоб потім скинути», замовлення матеріалу «у мене дешевше, у мене друг працює там, можемо взяти по-лівому» і багато іншого. 

У будівельній компанії завжди є фіксовані розцінки на роботи, кошториси перевіряються кілька разів і в них не вписано нічого зайвого. Відкрито написаний прибуток і всі витрати. У них відкрита можливість перевіряти їх роботи з тех.надзором. Всі ці фактори зводять до нуля можливість помилки. 

У нас, можна сказати, вже виробився імунітет на все їх прийоми. 

5. Ціна

Розглянувши всі пункти вище, зі спробами прораба приписати зайвого обсягу, домалювати нулик, зробити "як треба", за підсумком з'являються значні сумніви з приводу "дешевизни" їх роботи. Часто підсумкова ціна на будівництво будинку під ключ від прораба вища, ніж у компанії. Є багато прикладів подібного. 

У компанії завжди є потік будинків, постійна зайнятість будівельників, і в цьому потоці можливо робити "конвеєрну" ціну. Можна диктувати вартість робіт будівельникам і максимально знижувати вартість матеріалів у постійних постачальників. І маючи постійний потік замовлень, компанія може знижувати вартість будівництва для Замовника. 

І якщо на першому етапі - будівництво фундаменту і коробки будинку - ціна у прораба може бути нижчою. То я з упевненістю в 200% гарантую, що на наступних етапах ціна не те, що зрівняється з вартістю робіт компанії, але і значно перевищить загальний бюджет будинку. 


Тому, робіть вибір у бік відкритих будівельних компаній, які мають значний досвід, прямо все розповідають, показують і дорожать репутацією. 

Тоді Ви житиме щасливо у Вашому домі мрії!
Олександр Рябчун, співзасновник компанії

Ми максимально відкриті перед своїми клієнтами. Ведемо справи чесно та відповімо на всі ваші питання. Переконайтесь особисто!

Як на долоні
Контакти офісу в Києві
Київ, Петропавлівська Борщагівка, вул. Оксамитова, 10
© 2009 - 2021. «450 CERAMO-HOUSE» Сучасна архітектурно-будівельна компанія
Створено в FAMILY BUSINESS CREATIVE BUREAU